Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Romantyczna łazienka – nie tylko na walentynki

Wnętrza
redressor
Romantyczna łazienka – nie tylko na walentynki

Wiele osób wychodzi z założenia, że łazienka musi być po prostu klasyczna. To prawda, klasyka sprawdza się najlepiej, zazwyczaj jest bardzo funkcjonalna i zawsze się broni. Jednak łazienka to takie miejsce w domu, które jest dość intymne i prywatne. Choć chodzą do niej nasi goście i nie mamy problemu z tym, by użyczyć ją komuś w razie nagłej potrzeby, to mimo wszystko jest to wyjątkowe pomieszczenie. Czasem można znaleźć tam nasze pranie, innym razem natomiast jakieś kosmetyki, a każdy z tych elementów to nasze prywatne rzeczy, czasem bardzo osobiste. Dlatego też w łazience mimo wszystko panuje pewna intymność.

Nie musimy zatem urządzać jej typowo klasycznie, choć może nam się wydawać to słusznym wyjściem. Dobrze jest również postawić na nieco więcej romantyczności. Wieczór przy lampce wina i kąpiel w wannie, czy też świece, ulubiona muzyka i relaksujący prysznic. Czy nie zdarza nam się czasem widywać takich scen na filmach? Bez wątpienia tak. Takie łazienki nie muszą być całkowicie wypełnione romantycznymi bibelotami. Może być to akcent, który sprawi, że łazienka mimo wszystko będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Romantyzm w łazience

Nie musimy rezygnować całkowicie z klasyki, jeśli chcemy postawić na romantyczną łazienkę. Równie dobrze możemy zdecydować się na pewne akcenty. Płytki z ładnym motywem, czy też romantyczne, nieco przytłumione światło. W takiej łazience dużą pracę mogą wykonywać ledowe żarówki czy też halogeny. Dają one bardzo delikatne, wręcz romantyczne oświetlenie. Jak natomiast sami zapewne w ciągu swojego życia zauważyliśmy, takie światło bardzo na nas wpływa. Jest w stanie zupełnie zmienić nasz nastrój, nawet po bardzo ciężkim dniu.

Innymi elementami, które mają spory wpływ na nasz ogólny odbiór łazienki, są chociażby świece. To dodatki, którymi bardzo łatwo można operować. Mają różne kolory, kształty i oczywiście zapachy. W wielu łazienkach można dostrzec specjalne miejsce wyznaczone na świece. Oczywiście, to z czym się łączy nierozerwalnie świeca, to oczywiście światło – idealnie skomponowane z wonią i ciepłem, jakiego źródłem jest świeca. Koszt takiego dodatku do łazienki to czasem zaledwie kilkanaście złotych. Czas palenia świec jest natomiast na tyle długi, że spokojnie wystarczy one na kilka porządnych kąpieli po pracowitym dniu.

Oczywiście to dodatki wprowadzają do łazienki romantyczność. Nie muszą być to jednak tak wymyślne rzeczy, jak chociażby świece. Można operować tym, co na co dzień po prostu musi się w takim pomieszczeniu znaleźć. Mowa tutaj chociażby o ręcznikach czy też macie pod prysznicem. Kolor czerwony to kolor miłości. Zatem czerwony ręcznik czy też mata w takim kolorze, mogą zupełnie zmienić obraz danego pomieszczenia. Dobrze jest dobrać kilka elementów pod tę samą kolorystykę. Piękna mata, ręczniki i chociażby akcesoria łazienkowe. Czasem już za sto złotych można zmienić wygląd łazienki z bardzo klasycznej, na pełną romantyczności. Od czasu do czasu warto pójść właśnie w tym kierunku. Łazienka nie musi być pomieszczeniem nudnym, jeśli tylko mamy odpowiednią wyobraźnię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik dla rodziców: jak rozpoznać i skutecznie wspierać dziecko z ADHD?
Poradnik dla rodziców: jak rozpoznać i skutecznie wspierać dziecko z ADHD?
Dowiedz się, jak rozpoznać oznaki ADHD u Twojego dziecka i dowiedz się, jak skutecznie mu pomóc. Praktyczne wskazówki i sugestie ekspertów czekają na Ciebie.
Ostatnie wpisy